Usługi

Wzorcowanie / kalibracja multimetru

Kalibracja multimetrów

Wzorcowanie multimetrów realizowane jest z wykorzystaniem kalibratora wielofunkcyjnego Inmel 1000, multimetru 6,5 cyfry  Keysihgt 34465A oraz rezystora dekadowego ZELAP OD-1-D10a. Opracowane przez nas procedury pomiarowe bazują na przewodniku kalibracji multimetrów cyfrowych wydanym przez EURAMET (Guidelines on the calibration of digital multimeters EURAMET CG-15 Version 3.0) i standardowo wykonujemu pomiary na wszystkich podzakresach:

 • napięcia DC i AC 0 - 1000V;
 • prądu DC i AC 0 - 20A;
 • rezystancji 0,01 Ohm - 10MOhm.

Na życzenie klienta dostosujemy punkty pomiarowe do potrzeb i wymagań klienta.
Wykonujemy wzorcowanie multimetrów w siedzibie naszego laboratorium w Gdyni. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotny jest Państwa czas, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie usługi realizować w jak najkrótszym czasie przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych. Po każdej kalibracji multimetru wystawiamy świadectwo wzorcowania, które spełnia aktualne normy i stanowi oficjalny dokument do przedstawienia odpowiednim organom w przypadku oceny.

Wzorcowanie / kalibracja multimetru
zoom

Średni czas wykonania usługi zależy od takich czynników jak: liczba urządzeń, które otrzymamy do wzorcowania, zakres sprawdzanych funkcji oraz ogólny stopień złożoności zlecenia, jednak dołożymy wszelkich starań, aby otrzymali Państwo swoje przyrządy w ciągu kilku dni roboczych. Oczywiście istnieje możliwość ekspresowego wykonania usługi, praktycznie z dnia na dzień, oczywiście po spełnieniu wymogów technologicznych.

W świadectwie wzorcowania nie określmy jego ważności (chyba, że takie będzie życzenie klienta). Wybór czasu między kolejnymi wzorcowaniami jest uzależniony od kilku czynników:

 • zaleceń producenta przyrządu;
 • oczekiwanego zakresu i intensywność użytkowania;
 • wpływu otoczenia;
 • wymagań niepewność pomiaru;
 • maksymalnych dopuszczalne błędy;
 • adjustacji lub zmiana w przyrządzie pomiarowym;
 • wpływu wielkości mierzonej;
 • zgromadzonych lub opublikowanych danych dotyczące podobnych urządzeń.

To sam użytkownik powinien ustalać czas do kolejnej kalibracji. Tematyka ta jest poruszana w międzynarodowym dokumencie „ILAC-G24-2007 Wytyczne dotyczące wyznaczania odstępów czasu między wzorcowaniami przyrządów pomiarowych”.

Nasze laboratorium przeprowadza wzorcowanie multimetrów do 4 i ¾ cyfry praktycznie wszystkich dostępnych na rynku marek. Kalibrujemy urządzenia takich firm jak: Mastech, Sonel, Amprobe, Fluke, Unisource, Megger oraz wielu innych. Wprawdzie nie posiadamy jeszcze akredytacji Polskiego Centrum Akredytacji, ale już dziś spełniamy wymogi normy PN-EN ISO/IEC 17025 i ciągle doskonalimy nasz system zarządzania.

Nasze procedury wzorcowania multimetrów zostały opracowanie tak, aby spełniały zalecenia zapisane w „Guidelines on the Calibration of Digital Mutlimetres – EURAMET CG-15”, a proces wzorcowania jest wspomagany przez oprogramowanie ProCal.

Jeżeli interesuje Państwa kalibracja multimetru i pragną Państwo dowiedzieć się więcej na temat naszej oferty, zachęcamy do kontaktu z biurem poprzez e-mail bądź telefonicznie. Zapraszamy do współpracy klientów indywidualnych i firmy z całej Polski.

Przykładowe świadectwa

Adres firmy
ul. Hutnicza 20B (drugie piętro)
81-061 Gdynia

Godziny otwarcia
pn-pt: 9.30-17.00 lub wg potrzeb
sb: wg potrzeb

Numery telefonu
+48 739 25 04 92

Adres e-mail
biuro@lawmet.com.pl

Pełny kontakt
tab_fb_right